VALENTIN SEROV (1865 - 1911) Standing nude

Lot 116
estampillé du monogramme de l'artiste en cyrillique ‘VS’ (en bas à gauche) fusain sur papier 26 x 20 cm Exécuté vers 1910 Provenance : Collection du professeur Nikolai Okunev, Prague Collection privée Exposé : Prague, Slovansky Ústav, Retrospektivní vystavy Ruského malírství XVIII.-XX. stol., 1935, no.153 Prague, Národní galerie v Praze, Ruska kresba začátku století, 1971, no.48 Littérature : Catalogue d’exposition Retrospektivní vystavy Ruského malírství XVIII.-XX. stol., Prague, 1935, listé p.35, no.153 Catalogue d’exposition Ruska kresba začátku století, Prague, 1971, listé, no.48