VALENTIN SEROV (1865 - 1911) Standing nude

Лот 116
stamped with artist’s monogram in Cyrillic 'VS' (lower left) charcoal on paper 26 x 20 cm Executed circa 1910 Provenance: Collection of Professor Nikolai Okunev, Prague Private collection Exhibited: Prague, Slovansky Ústav, Retrospektivní vystavy Ruského malírství XVIII.-XX. stol., 1935, no.153 Prague, Národní galerie v Praze, Ruska kresba začátku století, 1971, no.48 Literature: Exhibition catalogue Retrospektivní vystavy Ruského malírství XVIII.-XX. stol., Prague, 1935, listed p.35, no.153 Exhibition catalogue Ruska kresba začátku století, Prague, 1971, listed, no.48