VALENTIN SEROV (1865 - 1911) Standing nude
Lot 116
stamped with artist’s monogram in Cyrillic 'VS' (lower left)
charcoal on paper
26 x 20 cm
Executed circa 1910
Provenance:
Collection of Professor Nikolai Okunev, Prague
Private collection
Exhibited:
Prague, Slovansky Ústav, Retrospektivní vystavy Ruského malírství XVIII.-XX. stol., 1935, no.153
Prague, Národní galerie v Praze, Ruska kresba začátku století, 1971, no.48
Literature:
Exhibition catalogue Retrospektivní vystavy
Ruského malírství XVIII.-XX. stol., Prague, 1935,
listed p.35, no.153
Exhibition catalogue Ruska kresba začátku století,
Prague, 1971, listed, no.48